4 najlepsze restauracje w Krakowie
Restauracje

4 najlepsze restauracje w Krakowie

Kraków znany jest jako miasto studentów oraz miejsce turystyczne, w którym można znaleźć mnóstwo interesujących zabytków, w tym także słynny Wawel. Zbyt często zapominamy jednak o tym, że jest to także miasto wspaniałych restauracji, w których wybitni Szefowie Kuchni oferują nam prawdziwe afrodyzjaki. Oto kilka propozycji z krakowskiej mapy kulinarnej, które warto poznać.

Restauracja Copernicus

Hotelowa restauracja, w której swoje miejsce znalazł doświadczony i niezwykle zdolny szef kuchni Marcin Filipkiewicz. Jest to idealny lokal dla tych, którzy cenią staropolskie, dworskie smaki. Restauracja otrzymała nagrodę trzech sztućców Michelin. W renesansowej restauracji skosztować można przepiórek, grzybów, raków, szparagów, perliczek oraz wystawnych deserów. Restauracyjna piwnica posiada również ogromny zasób fantastycznych win włoskich, hiszpańskich i francuskich. Będąc w Krakowie warto osobiście zapoznać się z ofertą. Restaurację znajdziemy przy ulicy Kanonicznej 6.

Restauracja Wentzl

Lokal prowadzony przez Antona Lelievre oferuje swoim gościom niezwykle bogatą kartę dań kuchni europejskiej. Choć szef kuchni specjalizuje się przede wszystkim w kuchni francuskiej, to w menu można znaleźć również bardzo smaczne krewetki, eskalopki cielęce bądź tatara z łososia. Historia restauracji jest bardzo długa, bo sięga kilku wieków wstecz. Wnętrze wykończone jest bardzo gustownie. Na ścianach królują obrazy Malczewskiego i Witkacego a zza okien rozciąga się widok na malowniczy, krakowski rynek.

Cyrano de Bergerac

Restauracja Cyrano de Bergerac to idealne miejsce dla wymagających klientów ceniących kuchnię francuską. Wprawdzie za dania w tym ekskluzywnym lokalu trzeba zapłacić dość dużo, ale nasze podniebienia na pewno to docenią. Restauracja znajduje się w piwnicy ponad 500-letniej kamienicy. Wnętrza wykończone są w tradycyjnym francusko-dworskim stylu. Na stołach królują małże, foie gras, halibut, homar oraz tradycyjne francuskie desery. Atmosfera w lokalu jest bardzo ciepła i mimo swojej ekskluzywności iście domowa.

Restauracja Mamma Mia

Na koniec coś dla miłośników włoskich smaków. Mamma Mia to lokal, który stawia przede wszystkim na oryginalne receptury. Lokalizacja przy Starym Mieście w Krakowie sprawia, że wszystkie dania smakują jeszcze lepiej. W menu znaleźć można między innymi fantastyczną pizzę na cienkim cieście, pasty, oryginalne wędliny oraz szeroki wybór serów. Wydaje się, że kuchnia włoska nie może być ekskluzywna? Po odwiedzeniu Mamma Mia każdy zmieni zdanie. Codzienne tłumy zadowolonych gości dokładnie obrazują jak ważnym miejscem jest ten lokal na krakowskiej mapie kulinarnej.

Jak widać Kraków to miejsce dla każdego. Tutejsi restauratorzy są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Powyższe propozycje to tylko niewielka część lokali gastronomicznych, w których można zorganizować zarówno uroczyste kolacje lub w których można po prostu zjeść szybki lunch. Dzięki kreatywnym kucharzom i zdolnym restauratorom Kraków zaczyna nabierać zupełnie nowego znaczenia.