Cennik biura tłumaczeń
Tłumacz

Od czego zależy cena tłumaczenia pisemnego?

Cena tłumaczenia pisemnego jest uzależniona od wielu czynników. Nie tylko od tego czy danych język jest popularny i łatwy w przekładzie. Przy wycenie bierze się pod uwagę przede wszystkim realną ilość tekstu, jego tematykę oraz powszechność specjalizacji, a także przeznaczenie danego tekstu – czy jest on do publikacji, dla korporacji lub instytucji do wielokrotnego użytku lub do użytki jednorazowego.

Tłumaczenie pisemne – cennik

Ważny jest również oczekiwany przez klienta termin realizacji. Przy terminie standardowym trzeba poczekać nawet kilka dni, ale jest to projekt najtańszy. Najdroższe są projekty ekspresowe oraz nocne. Bardzo istotny jest też format publikacji – czysto tekstowy, graficzno-tekstowy albo nawet specjalistyczny w programie CAD. A co za tym idzie i format docelowy czy ma być taki sam, czy może ulega on zmianie.

Dodatkowo płaci się również za dodatkowe usługi jak przeprojektowanie, czyli na przykład zmiana formatu tekstu. Dostosowanie tekstu albo kodu czy opracowanie graficzne. Jeżeli materiał ma być drukowany ponosi się też opłatę za tak zwany skład tekstu pod druk.

Również każde biuro tłumaczeń posiada inny cennik i ustala go na podstawie rożnych wytycznych. Więcej o cennikach bur tłumaczeń dowiesz się z artykułu pod linkiem: http://tlumacz-tekst.com.pl/od-czego-zalezy-cennik-biura-tlumaczen/