Relikwiarz Jana Pawła II
Antyki

Relikwiarz Jana Pawła II

Jan Paweł II już za życia przez wielu uznawany był za świętego człowieka. Po jego śmierci (2 kwietnia 2005 roku) bardzo szybko został oficjalnie wyniesiony na ołtarze. Już miesiąc po pogrzebie rozpoczął się proces beatyfikacyjny, który zakończył się 1 maja 2011 roku. Natomiast 27 kwietnia 2014 roku odbyła się wspólna kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II. Jak nie trudno się domyślić, chwilę później rozpoczął się kult relikwii świętego.

Relikwiarz Papieża Polaka

Wiele kościołów w Polsce i nie tylko obdarowane zostały relikwiami. Takie relikwie, ze względu na świętość nie powinny być przechowywane byle jak. Do tego celu służą relikwiarze, które można zakupić w większości sklepów z dewocjonaliami.

Relikwiarz zazwyczaj wykonany jest ze metali szlachetnych, kości słoniowej bądź szkła. Kształt może mieć przeróżny. Większość relikwiarzy ma kształt krzyża, szkatułki, czasem sarkofagu.

W przypadku, gdy wiemy na czyje relikwie potrzebne będzie naczynie, możemy poszukać czegoś innego. Na relikwie Jana Pawła II sklepy oferują przeróżne wzory, w tym również z podobizną świętego. Często taki relikwiarz to po prostu figura Jana Pawła II z pojemniczkiem, np. w miejscu serca, do którego wkłada się relikwie.

Więcej i papieskim relikwiarzu możesz przeczytać na: http://www.sacro.com.pl/artykuly,79375,1,Relikwiarz_Jana_Pawla_II_w_Sacrum